sobota 31. ledna 2015

leden

Krásný
 a ve zdravý prožitý nový rok 2015 
 přejí  
 Kočky Bruntál

...krátké zprávičky z Princova...

...Kočičí přání 2014, bylo velmi úspěšné...!!!
...vánoční dárek útulku, od paní Štefanové z Bruntálu...!!!...moc děkujeme...!!! 
...darovali jsme koťátka Robinsonku a Ivanku do Bruntálu...!!!
...Rýmařovští, finančně přispěli, útulku Princovo...!!!...děkujeme...!!!
...jak zhotovit velmi rychle, venkovním kočičkám super boudičky...!!!
...darovali jsme konečně kočičku Adrianku do Zátoru...!!!
...Hanka a Ivetka Čalovi, osobně, opět finančně podpořily útulek...!!!...moc děkujeme...!!!...jste opravdu naše zlatíčka...!!!
...přijali jsme na zadní nožky, ochrnutou kočičku.../Haničku/...
...Emilek z Jeseníku...
...zvířata v nouzi...
...koťátko Švaník, našel svou rodinu v Bruntále...
...pro kocourka Zora, si přišla rodina ze St.města u Bruntálu...
...kokršpanělka, hledá domov...
Dva miliony korun pro opuštěné kočky v útulcích

Strom splněných kočičích přání, zkráceně Kočičí přání, je online sbírka, která opět ukázala, že lidem v České republice není lhostejný osud koček bez domova. Během akce trvající od 14. prosince do 5. ledna se podařilo vybrat přes dva miliony korun. Lidé kupovali kočkám dárky, přispívali na krmivo, stelivo i na veterinární vyšetření.

Tato největší online sbírka u nás se konala ve vánočním období již popáté. Na stránkách www.kociciprani.cz si mohli dárci vybrat konkrétní kočku a koupit jí dárek, přisypat peníze do mističky na běžné výdaje spojené s péčí o ni, přispět na zdravotní vyšetření nebo podpořit některý z velkých projektů zúčastněných organizací. I přes velmi malý zájem médií a s minimem partnerů se podařilo shromáždit více než 1 900 000 korun na dárcích pro konkrétní kočky a dalších zhruba 175 000,- na projekty podporující lepší péči o zvířata. Peníze putují přímo na účty zúčastněných organizací, ani koruna nejde jinam.

Každý dárce, který zakoupil dárek, se může těšit na fotografii své kočky s dárkem či na fotografii náhradnice, oznamující, že jeho vybraná micka našla domov. Fotografie by měly být rozeslané do konce ledna a organizátoři doporučují dárcům, aby se přihlásili v případě, že fotografii nedostanou nebo omylem dostanou nesprávnou. Letos si totiž útulky poprvé zadávaly kočky samy a výrazně tak organizátorům ulehčily práci kolem celé akce. Je potřeba ocenit i neskutečné nadšení některých dárců, kteří denně sledovali stránky a hlásili každou chybu, každý pokrok a motivovali své přátele k účasti.

Číslo 1885 označující počet obdarovaných koček ukazuje i na jeden velmi smutný fakt - tato zvířata jsou jen malou částí koček v péči organizací zabývajících se ochranou bezprizorních koček. Není zde vůbec řeč o magistrátních útulcích, ty totiž kapacitně absolutně nezvládají řešit situaci těchto zvířat. O kočky, jejichž profily jsou vystaveny na stránce Kočičího přání, pečují dobrovolníci a členové mnoha spolků, o.p.s. a sdružení bez nároku na odměnu, ve volném čase a často velkou část financují ze své vlastní kapsy. Již léta se situace nemění k lepšímu, pouze přibývají další podobné organizace. Bez zaměstnanců, grantů a dotací. Navíc jim kvůli nedostatečné legislativě a chybějícím kontrolám kazí pověst a ubírají dárce organizace, které zvířata spíše týrají, než zachraňují.

Organizátoři i zúčastněné organizace by proto ještě jednou rádi srdečně poděkovali všem lidem, kteří se zapojili a díky kterým se podařilo získat tuto obrovskou finanční pomoc. Jejich zájem a podpora dodává lidem pečujícím o opuštěné kočky energii a chuť do další práce.

Další detaily najdete na Facebookových a webových stránkách akce:
https://www.facebook.com/kociciprani
http://kociciprani.cz
kontakt:
kociciprani@devet-zivotu.cz...vánoční dárek kočičkám, od paní Štefanové...

Kočičky z Princova dostaly od své stálé obdivovatelky, paní Štefanové z Bruntálu, krásný vánoční dárek v podobě obrovského škrábadla až do stropu. Kočičky byly tak nedočkavé, že škrábadlo po rozbalení ač nebylo vůbec sestrojeno, začaly ihned obsazovat. Za velké jejich asistence se nám jej povedlo dokonce týž večer i pevně připevnit ke stropu!!! Tento krásný kočičí strom je stále obsazen. Zpočátku nastávaly pranice o místo, ale ti důraznější se ze svého místa nedali nikým vystrčit. Dokonce ani výzva k večeři je z nového, úžasného obydlí, nepřilákala!!! Výšková rozhledna u stropu je stále, bedlivě střežena a doposud nikdy nezela prázdnotou!!!...dohled musí být...!!!
Děkujeme Vám paní Štefanová za všechny dárky, které jsou od Vás vždy obrovskou podporou nejen pro kočičky, ale i pro celý útulek. Děkujeme za pravidelné venčení našeho hlídače, pejska Baryka, kterému dopřáváte nejen krásné společné výlety a úžasné, vánoční pobyty u vás, ale také za celkovou obětavost a lásku, kterou od prvopočátku založení útulku, kočičkám i nám všem věnujete!!!!!!
Přejeme Vám do nového roku 2015, hodně moc zdraví a štěstí !!!A láska ke kočičkám a k Barykovi ať Vám vydrží, ještě dlouhá léta!!!!

...s díky a obdivem k Vám - Kočky Bruntál...
...koťátka, Robinsonka a Ivanka na domečku v Bruntále...

Pan Dědic s manželkou si přišli před vánocemi vybrat ...prý... pouze jednu kočičku na domeček.
Mají doma staršího pejska a tomu je doma samotnému smutno. Oba manželé byli natolik uchváceni takovou spoustou, nádherných kočiček, že si nakonec z útulku odnesli, dvě krásná čtyřměsíční koťátka. Na dotaz, jak se zabydlely malé krásky...???...nádherně...!!!...zněla odpověď paní Dědicové. Děkujeme, že se umíte o ta mimina postarat!!! Hodně zdraví vám všem!!!...Rýmařovští , přispěli útulku Princovo...!!!


Paní Julie Pacvoňová z Rýmařova, přivezla kočičkám do útulku Princovo, nečekanou vánoční nadílku!!!!
Tato častá, návštěvnice našeho útulku, milovnice pejsků, kočiček a všech bezbranných zvířat, přispěla k vánocům 2014, spolu se svými přáteli a známými, sbírkou ve výši 7.000,- Všichni jsme byli ohromeni touto nečekanou sbírkou, která byla nejen pro kočičky ale hlavně pro nás, obrovskou vánoční radostí!!! Ihned jsme zakoupili kvalitní kočičí papání, které kočičky, mlaskáním, náležitě a hlučně ocenily!!! A tak jsme v útulku všichni a radostně, přispěli k dobré vánoční, kočičí pohodě!!! Hrozně moc vám  děkujeme: paní Václavková, Vepřeková, Pacvoňová, Schwarcová, Šrutková, Štolfová,  Kašparcová, Sajbotová......!!!....za vaše laskavá a dobrá srdíčka, která potěšila v tomto vánočním období nejen kočičky!!

                            Kočky Bruntál


...jednoduché boudičky pro kočičky...

Venku je opravdu velký mráz a opuštěné miciny mrznou!! Takovýto domeček je pro ně úplný přepych!


...kočička Adrianka v Zátoře...


Po vánocích, k nám do Princova, přišla hrozně milá slečna ze Zátoru u Krnova, že ji rodiče dovolili k vánocům, pořídit si k sobě domů, kočičku z útulku. Slečna Gajdošová, již dříve náš útulek navštěvovala a od prvního dne si oblíbila bíločernou krásku Adrianku. Adrianka, před třemi roky, spolu se svoji sestrou, vlivem smutných událostí se ocitly proti své vůli, v našem útulku. Slečna Gajdošová při každé návštěvě Adriance zdůrazňovala, že si pro ni jednou přijde!!! A Adrianka trpělivě čekala a čekala!!! Dvouleté, čekání se Adriance ač vánocích, skutečně naplnilo a kočička odcházela se svou vysněnou opatrovnicí, v klidu a bez bázně, konečně domů. A jak je vidno z obrázků, Adrianka je velmi spokojená!!!!


Hodně společného štěstí vám oběma!!!


...Hanička z Rýmařova...


Malá, černá, tříměsíční kočička, nalezena v Rýmařově, náhodnou kolemjdoucí. Mladá paní si všimla, že koťátko není tak plaché, jak by v tomto chladném počasí předpokládala. Vzala jej k sobě a ihned poznala, že nožičky malého koťátka nejsou zcela v pořádku. Ihned zašla s malou k veterináři. Ten ji pouhým pohledem ošetřil a na dotaz, co s ní má vlastně mladá žena dělat, sdělil, že ji má dát tam, kde ji našla. Nálezkyni se však tento nápad vůbec nezamlouval. Zavolala raději k nám do útulku a po hodině jsme malou Haničku přijímali. Hanička byla velmi vyhublá neboť vlivem zlomené pánve si nemohla potravu nijak získat. Koťátko je prozatím zdravé a apetit mu opravdu nechybí. Malá Hanička je v prozatimní péči jedné z našich pečovatelek mimo útulek a navíc se těší z její obrovsky přehnané lásky!!! Až koťátko náležitě zesílí, poté přijde  na řadu rehabilitace a Hanička, jak se zdá, se konečně brzy dočká i svých skotačivých kamarádů kolem sebe.
 ...hodně zdraví a síly Haničko...!!!!
...a děkujeme tvé nálezkyni, že si tak malého koťátka, jako jsi ty, vůbec venku všimla...!!!...Emilek z Jeseníku...


Emilek je krásný šestiletý, šestikilový, rezavobílý kocour. Emilek se k nám dostal po zemřelé majitelce z Jeseníku, která si přála aby byl po její smrti umístěn v našem útulku. Emilek byl z té změny, od prvního dne, strašně smutný.  Celý měsíc na okně sám vysedávajíc,  tiše a tesklivě proplakal a  svoji bývalou, milující majitelku, nepřetržitě volal. Kamarádi, i když jej k sobě vybízeli, vůbec jej nezajímali.Naše pohlazení není pro něj dostatečně hřejivé i když  Emilkovi viditelně, není nepříjemné. Je nám Emilka hrozně moc líto a bojíme se o něj stále dál!!!!!! I když Emilek dnes již s námi komunikuje lépe a pohlazení i od nás lépe již přijímá, na svou bývalou, milující bytost  podnes nezapomněl a stále jí čeká. Emilek by potřeboval domov se starším, laskavým, tichým člověkem, kterému by nevadilo, když se setmí, přitisknout se na jeho klín či trávit společnou noc v jeho posteli. Pokud víte o osamoceném člověku, stejného osudu a laskavého srdce!!!
volejte nám na telefon: 776 839 044

...udělejme společnou radost - právě o vánocích...!!!
...zvířata v nouzi...


Znovu hledáme nový domov pejskovi.
Zemřela mu majitelka

Je v Praze, zvyklý žít v bytě v kontaktu s majitelem. Bohužel nesnáší kočky a další psy, feny ano... Žil jako jedináčekHana Lukešová

mobil : 603 929 721


Zatím se ozval pouze jediný zájemce, ale chtěl pouze štěně.


Prosím o pomoc s umístěním psa, kterému zemřela majitelka. Hlavně pro něho hledám přátelské prostředí, nového hodného majitele, který by ho měl rád a netýral ho. V současné době je krátce v bytě u příbuzné, která má ale 2 kočky a on se s nimi nesnese, takže to nejde.

Jmenuje se Max, je z Prahy. Dosud žil v bytě.

Je to kříženec velký asi jako ovčák, stavbou hlavy a těla je podobný rotvajlerovi.

Původní majitelka si ho vzala z útulku jako štěně, je mu asi 6 let.


Je velmi hodný i k dětem, je na děti zvyklý, v rodině měl malé dítě, se kterým žil od jeho narození a byl s ním nejlepší kamarád.

Má rád pozornost svého majitele, rád si hraje, rád se mazlí, za člověkem chodí po celém bytě a je s ním rád v kontaktu.
Potřebuje ale zkušenějšího majitele, je to dost velký pes a snaží se být i trochu dominant. Je velmi hodný k lidem, i k cizím, neagresivní, jde na procházku i s cizím člověkem.

Nesnese se s velkými a středními psy (samozřejmě s fenami ano), pokud se potká s malým psem, tak si ho nevšímá, ale pokud na něj ten malý zaštěká nebo zavrčí, tak po něm také jde.
Nesnese se s kočkami – neměl doma žádná jiná zvířata.
Děkuji předem za pomoc a srdečně pozdravuji.
Hana Lukešová
mobil : 603 929 721...pomozte Maxovi právě Vy...!!!

...kocourek Švaník, našel svou rodinu...


Teplé, víkendové odpoledne v tomto stále zimním měsíci, byl pro náš útulek, skutečně velmi radostný!!! Mladá rodina z Bruntálu se přišla pouze podívat  s malým synkem na  naše kočičky!!! Za hodinu, si z návštěvy útulku, odnášela krásné koťátko, jménem Švaník. Pětiměsíční, černý kocourek je také ještě miminko!!! Je velmi jemný, tichý a mazlivý. Malému Mirečkovi  Silnicovi, tátovi i mamince se bude určitě tento něžný, mazlivý, kočičí kamarád, líbit po celá, dlouhá léta!!!
....děkujeme Vám za Švaníka, kterému dáte určitě krásný domov...!!!


...Zoro se stěhuje do St.města u Bruntálu...


Paní Májková, ze svým synkem si přišli vybrat do útulku kocourka, který by dělal láskyplnou společnost desetiletému Jarečkovi. Jakmile se Zoro dotekem připoutal k paní Májkové, bylo viditelně vše zpečetěno!!!! Takový příval kočičího citu a oddanosti si nenechává nikdo dlouho na zvažování a už vůbec ne, na rozhodování. Okamžitá souhra obou stran a obrovská, viditelná, vzájemná potřeba!!!! Kocourek se ve velikém  poklidu, nechal donést před náš dům do přistavěného auta a s velikým očekáváním na svůj nový domov a co bude dál, se nám silnicí pomalu vzdaloval.

...šťastnou cestu, Zoro...!!!...měj se krásně, hodně zdraví a někdy prosím, napiš...!!!Kočky Bruntál


Půlroční kokršpanělka, hledá hodnou a laskavou rodinu!!!!
Nabídnete ji váš domov???

                                            tel: 776 839 044

kočičky k osvojeníPuntík z Bruntálu Puntík je úžasný, dvouletý, bíločerný kocourek. Nemoce, které Puntíka od narození provázely, se nastálo projevily jako těžký zánět oka. Puntíkovi vlivem vleklých a těžkých rým, téměř srostla obě očička. Díky péči a lékům se podařilo Puntíkovi zachránit obě očka s tím, že jedno má neustále zanícené a zaslzené. Puntíkovi však jeho trvalý následek vůbec nepřekáží. Denně stojí na zadních nožkách u každých zavřených dveří a naléhavě sepnutými tlapičkami jako pejsek prosí o vpuštění do další místnosti. Kdo by mu odolal?Rafík z BruntáluRafík je nádherný kocour, obrovský a krásně zbarvený. Rafíkovi táhne na čtvrtý rok. Kocoura k nám přivezla jedna stará paní, která musel kvůli zdraví opustit svůj domek a trvale se ubytovat v místním domově důchodců. Rafíkovi se u nás zpočátku vůbec nelíbilo. Paní jej však doposud pravidelně navštěvuje a zdá se, že Rafík konečně pojal útulek i naši společnost za svůj domov.Mia z Bruntálu

Mia je krásná tříletá šedoželvovinová kočička, nalezená na zdejším sídlišti. I když u nás Mia tráví už téměř dva roky, člověka má ráda pouze z metrové vzdálenosti. Je stále plachá, ale kočičky jí dnes už nevadí tolik jako zpočátku.
Atropinka z BruntáluAtropinka je dvouletá, drobná černá kočenka. Atropinka přežila mnohá těžká nachlazení a oční záněty, avšak nemoci si vyžádaly svou daň - pravé očičko, na které dodnes Atropinka nevidí. Elán však Atropince opravdu nechybí a její milá povaha nás všechny nadmíru okouzluje.

Koblížková z BruntáluKoblížková je čtyřletá, bílorezavá, umňoukaná kočička, neustále brblající a vše komentující. Je to dost samotářská, ale zároveň hrozně milá a srandovní kočička. Koblíženka je velmi citlivá a na kočičí výměny názorů si vůbec nepotrpí. Pelíšek má vždy pouze pro sebe a s nikým se o něj nemíní dělit.

Světluška z Bruntálu
Světluška je nádherná tříbarevná dáma. Přinesla nám ji paní, která se o ni už prostě nechtěla starat. Světluška byla zpočátku velmi plachá, avšak dnes je z ní krásná elegantní dáma, která si ráda hraje a prohání svoje kamarádky. Na kocoury si však Světluška zatím netroufne. Jako každá zdravá kočička má i Světluška ráda dobré jídlo.Mariana z Bruntálu

Mariana je rezavá kočička, kterou ostatní kočky pronásledují, i ty menší. Marianu jsme dostali od ženy, která tvrdila, že je to hnusná kočka a varovala nás, že nás může pokousat. Od první chvíle byla Mariana velmi vyděšená. Avšak k lidem je nesmírně mazlivá a milá. Mariana je velmi tiché a klidné povahy. Příliš mnoho kočiček jí nesvědčí, ocení spíše laskavé pohlazení.


Bobinek z Bruntálu
Bobinek je překrásný, tříletý mourovatý, kocour s nevinnýma očima. Narodil se v našem útulku kočičí mámě, která byla těžce nemocná a nedokázala již Bobinka dále vychovávat. Bobinkovi pro věčnou vzpomínku zůstaly po jeho krásné mámě nádherné oči. Kocourek je velmi tichý a klidný, spíše samotářský. Miluje člověka více než své kočičí kamarády.Čertík z BruntáluČertík je nádherný, čtyřletý kocour, černý, téměř výstavní. Je to nalezenec z bruntálského sídliště, kde se pohyboval velmi vyhublý a podvyživený. Čertík měl infekční průjem, proto jej majitel zřejmě vyhodil ven a nestaral se o to, co s kocourkem bude. Čertík se choulil strachy u paneláku a obával se dalšího trestu od lidí. Vzali jsme ho k nám do útulku a postarali se o něj, jak nejlépe to šlo. Dnes je Čertík největší krasavec v útulku a naše velká pýcha.

 

Rozálka z Bruntálu
Rozálka je čtyřletá, mourovatá kočička, která se jednoho zimního večera schovávala pod zahřátým autem před mrazem. I přes svůj drobný vzrůst je Rozálka velmi dominantní kočička a malých koťátek se dokáže tvrdě zastat. Je velmi hravá a energická. Je jí všude stále plno.

Tadeáš je krásný, pětiletý, mourovatý kocour. Tadeášek vždy svým svěřencům z domu utekl a již se nedokázal vrátit. Šel vždy kupředu, kam jej oči táhly a kde se mu právě líbilo. Ale cestičku zpět nedokázal sám nikdy najít. Nikdy nedokázal pochopit, proč je odevšad vyháněn a je stále nezvaným hostem. Vždyť je přece tak krásný! Díky osudu se Tadeášek ocitl již potřetí u nás v útulku. Tadeášek je velmi klidné a roztomilé povahy. Vhodný pouze do bytu.
Míša z Bruntálu
Míša je bílošedomourovatý, čtyřletý kocourek, který byl nalezen v Jeseníku. Míša, ještě jako malé kotě, si neuvědomoval nebezpečí pod koly aut, která projížděla tankovat benzín u tamní čerpací stanice. Mladá pracovnice v tomto podniku nám Míšu na požádání přivezla a Míša je ozdobou útulku dodnes.
Cindy z Bruntálu


Cindy je nádherná, černá, tříletá kráska s prvky britské kočky. Malá buldočka!!! Schovávala se spolu se svými koťaty v zahrádce krnovského majitele. Její nálezkyně zjistila jejího pravého majitele, ale Cindy pokaždé i se svými dětmi utekla pryč. Zřejmě byl pro Cindy důvod velmi silný, když se tak rozhodla.Šiška z Bruntálu


Šiška je téměř pětiletá, černobílá kočička, která je ale stále malinká, temperamentní a hbitá. Šišku přivedli k nám do útulku mladí manželé, k nimž se přitoulala, protože mají domek u silnice a o tak úžasnou kočičku měli strach. Šiška se v útulku zabydlela raketovou rychlostí a všechny zřízence velmi viditelně miluje.
Mašlička je krásná, tříletá tříbarevná kočička. Byla vyhozena na hlavní silnici z auta nezodpovědným člověkem. Mašlička nechápala, co se stalo a co vlastně tak hrozného udělala, že ji majitel vyhodil beze slova ven. Byla z tohoto činu psychicky velmi špatná, až se zdálo, že u nás vůbec nechce žít. Pečovatelka útulku si vzala Mašličku k sobě domů a kočička se v její péči rychle zotavila.
Čumáček z Bruntálu
Čumáček je nádherný bílošedomourovatý kocour s velikýma očima. Čumáček se jako miminko před třemi lety potuloval u železniční tratě. Z obavy o jeho život nám jej přinesla do depozita jedna starší paní. Čumáček byl dlouho odtažitý, ale dnes se nechá zlehka pohladit, když usíná.

Mirka z Bruntálu

Mirka je temperamentní a hbitá tříletá kočička, mourovatá s bílými tlapkami. Mirku nám donesli mladí manželé, k nimž se zatoulala - báli se, že se kočičce něco stane, protože bydlí u silnice. Mirka, jak se zdá, je v útulku spokojená na výsost. Mirka velmi miluje lidi a také své útulkovské kamarády. Prohání každou kočičku stejného vzrůstu, hrozně ji tato hra těší.Edík z Bruntálu
Edík je čtyřletý, krásný a veliký, mourovatý kocour. Jednoho dne jej přinesl chlapec, že kocourkovi zemřela majitelka a on si jej domů vzít nemůže. Edík byl zpočátku velmi smutný. Nikdo nevěděl, čím se Edík musel projít, než se dostal k nám. Edík je hrozně klidný, tichý a láskyplný kocourek. Na svůj opravdový domov trpělivě, doposud čeká.
Macínek a Macík
jsou dva překrásní, dvouletí,
dlouhosrstí kocouři. Oba kocourci pochází z bruntálského hřbitova. Byli nalezeni jako půlroční - opuštění a vystrašení. Macínci si ihned všechny v útulku získali, avšak pro svou stále plachou povahu nebyla doposud možnost oba kocourky nabídnout lidem. Až dnes!!! Tito nádherní kocourci se zřejmě na svého majitele moc těší neboť konečně přišli na to, že pohlazení od člověka je velice příjemná věc!!!Alánek z Bruntálu
Alánek je téměř čtyřletý mourovatý kocourek, opravdu krásně zbarvený. Od miminka trpí na neustálé chronické rýmy, dlouho jsme se o něj hrozně báli. Alánek je velký bojovník a má dny, kdy jsou rýmy horší, ale většinu dní se umí s tímto nezvaným hostem vypořádat. Alánek je zlatíčko - hodný, klidný a milující lidi.
Sára je čtyřletá hnědobílá mourovatá kočička. Bývala nežádoucí návštěvnicí jedné zahrady s obrovským psem. Je stále drobného vzrůstu a navíc ohromná uličnice. Sobě rovným nedá pokoj a neustále je prohání. Legraci z této hry má však pouze samotná Sára.Kulička je krásná, dvouletá, popelavě mourovatá kočička. Byla nalezena v Bruntále. Kulička k nám přišla jako malé koťátko a své jméno si vysloužila svým vzhledem. Byla buclatá, vypadala jako kulička a její krásu zvýrazňoval miminkovsky vyhlížející ksichtík. Kulička je velmi tichá kočička

Bela a Belinka, tvoří krásnou rodinku. Jsou to matka a dcera, nalezenci z Rýmařova. Bela bránila svou malou ve křoví před dorážejícími predátory. Přišly vystrašené a pohublé. Útulek jim oběma velmi vyhovuje. Kočičky se i nyní vzájemně velmi potřebují a máma kočka se neustále stará o svou dnes, již téměř dvouletou slečnu.Shelby z Bruntálu
Shelby je překrásný, dvouletý, bílorezavý kocourek. Shelbínek se narodil v našem útulku. Jako koťátko byl vždycky velmi hubený, ale hravý. Po roce si Shelbínka k sobě vzala jedna mladá paní, ale jelikož měla sama hodně problémů, vrátila nám kocourka opět do útulku. Kocourek se s podivem dobře adaptoval. V létě tohoto roku si vzala Shelbínka mladá rodina s dětmi. Všichni byli nadmíru spokojeni. Shelbínek spinkal s dětmi v posteli a vzájemná láska trhala rekordy. Malý chlapec však onemocněl alergií a tak kocourek zase putoval do našeho útulku. Tentokrát to Shelbínek těžce nesl. Zdá se, že se už se vším vyrovnal, ale vzpomínky mu zůstaly.


Esterka je čtyřletá, tříbarevná kráska, klidná, dobrosrdečná a milující ostatní koťátka. Jednoho velmi chladného podvečera Esterka spolu se svou sestrou doslova vtrhla do dveří útulku. Jako by stály za dveřmi a čekaly, kdy se otevřou dveře a dostane se jim vytoužené pomoci.
Rozálka je čtyřletá mourovatá kočička, která se jednoho zimního večera schovávala pod zahřátým autem před mrazem. I přes svůj drobný vzrůst je Rozálka velmi dominantní kočička a malých koťátek se dokáže tvrdě zastat. Je velmi hravá a energická. Je jí všude stále plno.
Sněhurka - nar. 5/2011. Tříbarevná kráska. Vystrašená životem mezi lidmi. Dvakrát letos rodila. Poprvé ji kočičí miminka utloukla naše lidská mládež a podruhé nás paní, která ji celou tu dobu sledovala, poprosila zda bychom kočičku nevzali k nám do útulku. Bála se nejen zlých sousedů, ale měla o Sněhurku obavy aby se předchozí historie opět neopakovala. Těžko zabránit tak malým násilníkům v jejich činu, když jsou ještě nezletilí. Příroda si však dlouho vše a dobře pamatuje!!! Kočička svá miminka dochovala u nás, ale člověka se stále bojí. Pouze čas a trpělivost, kterou ji musí opět člověk dát, ji zavede zpátky k lidskému srdci. Sněhurka!!!